Произвеждаме всички видове бетонови разтвори, които отговарят на изискванията на действащия европейския стандарт БДС EN 206-1:2002 и БДС EN 206-1:2002/NA:2008 Бетоновъзелът марка STETTER SCHWING /2010г/- съвременно управление MC150 с производителност 55 куб.м. на час е от нов клас високи технологии в този бранш. Оборудването е изцяло автоматизирано и компютъризирано, документира и стриктно отчита вложените материали, дата и час на замеса, превозно средство, клиент, обект и други, което свежда до минимум субективния фактор и гарантира съответствието на произвежданите бетони със заложените в програмата рецепти, както в количествено, така и в качествено отношение. Това ни позволява да предлагаме на нашите клиенти високо качество на всички видове бетон, съобразно българските и европейските стандарти.
Бетоновият център разполага със специализирана техника за полагане на бетоновите разтвори.
6 бетоновоза / 9м3……
Самосвал
Бетон помпа 36м
Бетон помпа 21м
Високото качество на нашите продукти е на базата 15г. опит, постоянното обновяване на производствения процес и използването на рецептури от най-добрите специалисти в бранша.
Водонепропускливост
Водонепропускливостта на бетона е свойството му да не пропуска вода под налягане. Тя е от значение за конструкции, които ще бъдат в контакт с вода. Класът по водонепропускливост се избира в зависимост от размерите (дебелината) на конструкцията и стойността на хидростатичното налягане. Отбелязва се със W и число, указващо най-голямото водно налягане в МРа , при което 4 от общо 6 пробни тела не са пропуснали вода от страната срещуположна на водния напор – W0.2; W0.4; W0.6; W0.8; W1.0. Класът на бетона по якост на натиск е свързан с плътността на структурата му. От там идва и връзка между класа по якост на натиск и класа по водонепропускливост. Обикновено клас В25 има клас по водонепропускливост W0.6.
Клас по въздействие на околната среда
[supsystic-tables id=“2″]
Клас по консистенция
[supsystic-tables id=“3″]
Клас по якост на натиск
Клас по якост на натиск – отбелязва се с буквата „В“ и число след нея, показващо минималната характеристична якост на бетона в МРа . Под характеристична якост се разбира якост с обезпеченост 95%. Например бетон клас В 20 – това означава приблизително, че при проверка на якостта на натиск на бетона 95% от резултатите трябва да са по високи от 20 МРа. Якостта на натиск на бетона се определя върху пробни тела – кубчета с ръб 150 mm, който отлежават при стандартни условия. По БДС 7268-83, различаваме следните класове бетон В5; B7.5; B10; B12.5; B15; B20; B25; В30; В35; В40; В45;В50; В55 и B60. Съгласно европейският стандарт (който е и български) БДС EN 206-1, класовете по якост на натиск на бетона се означава с „С“ и две числа след него – например С 20/25. Това означава, че минималната характеристична якост на бетона, определена върху пробни тела – цилиндри с диаметър на основата 150 mm и височина 300mm е 20 МРа, а минималната характеристична якост, определена върху кубчета с ръб 150 mm е 25 МРа.
[supsystic-tables id=“4″]
Клас по якост на опън
Аналогично се определят класове по якост на опън. Отбелязва се със Bt – Bt0.5; Bt1.0; Bt1.5; Bt2.0; Bt2.5; Bt3.0; Bt3.5 и Bt4.0. Якостта на опън на бетона има важно значение при конструкции и елементи, при които не трябва да се допуска образуване на пукнатини – резервоари, тръбопроводи. Класът на бетона по якост на опън при огъване означаваме с Bf, по БДС EN 206-1/NA:2008 имаме класове от Bf 1.5 до Bf 6.0. Якостта на опън при огъване на бетона е от значение при съоръжения от типа пътни настилки и самолетни писти.
Мразоустойчивост
Мразоустойчивост на бетона е способността му да запазва якостта си или да я променя до известни граници под действието на циклично замразяване и размразаване във водонапито състояние. В завимост от мразоустойчивостта си бетоните също се разделят на класове, отбелязват се с F и число указващо броя на циклите замразяване и размразяване, при които якостта на натиск не се намалява с повече от 15%, а загубата на маса на пробните тела, вследствие на обрушване от леда не надхвърля 5%. По БДС класовете по мразоустойчивост са F50; F75; F100; F150; F200.
Рецептури и сертификати
Всички рецепти, с които работим са одобрени от „ОТС“ ЕООД. Разработването им е в пълно съответствие с изискванията за клас по якост на натиск, консистенция, максимално зърно на едрия добавъчен материал, вид на цимента и добавките въз основа на лабораторни проби, съобразно българските и европейските стандарти.. Освен пълната от строителни разтвори, можем да изготвим рецепти по желание на клиента (предписан бетон). За подобряване качествата на бетонната смес могат да се използват пластификатори, противозамръзващи и други химични добавки. Въведеното софтуерно управление на производствения процес гарантира дозирането на химичните добавки, което е от изключителна важност при разработване на специални рецепти, съобразени с изискванията на клиентите по отношение на водоплътност, мразоустойчивост и др.
Качеството на продукцията се гарантира от:
- Сертификат за съответствие за бетони
- Система за производствен контрол /съгласно Наредбата за съществените изисквания към строежите и оценяване съответствието на строителните продукти/
- Ежедневния контрол на произвежданите бетони, бетонни изделия и разтвори в лаборатория
- Контрол на качеството на входящите материали, чрез сертификати от доставчиците и взимане на проби от материалите.
- Бетоновия възел се управлява от софтуерна самокорегираща се система, която контролира целия процес на качествено производство на различните класове бетони.
На основание сертификатите за съответствие и протоколите от текущ контрол фирмата издава на всички свои клиенти Декларации за съответствие за съответния продукт.